מרפאה לכרופרקטיקה 

spineclinic01.jpg
spineclinic02.jpg

מה זה כירופרקטיקה?

כירופרקטיקה היא מקצוע רפואי העוסק באבחון, טיפול ומניעת הפרעות מכניות של מערכת שריר-שלד והשפעות הפרעות אלו על תפקוד מערכת העצבים ועל הבריאות הכללית.
ושם דגש על טיפול ידני הכולל מניפולציה של מפרקי עמוד השדרה והגוף ובנוסף גם טיפול לרקמות רכות. – הגדרה ע"פ הפדרציה הבינלאומית לכירופרקטיקה

מה זה מניפולציה?

מניפולציה של עמוד השדרה או מפרק היקפי בגוף זאת הנעה מהירה של המפרק בעזרת הידיים.

מטרת המניפולציה היא להחזיר תנועתיות למפרקים בין החוליות או מפרקים היקפים המוגבלים בתנועה רגילה. בדרך כלל ניתן לשמוע 'קליק' / ‘קנאק’ בזמן המניפולציה אך הוא אינו מלווה בכאב.

מניפולציה של עמוד השדרה והמפרקים איננה מסוכנת כאשר היא נעשית על ידי כירופרקטור מהימן.

אדלר שפירו

בדצמבר 2010 הייתי מעורב בתאונת דרכים קשה  למזלי לא היו פגיעות משמעותיות. עם זאת, תוך חודש פיתחתי כאב קיצוני והגבלת תנועה בצוואר.
 
חבר שלי היפנה  אותי לד"ר סרי  2011. הוא איבחן אותי עם צליפת שוט קשה. טיפול היה  כירופרקטי רגיל יחד עם טכניקה בשם Graston Technique. ד"ר סרי היה אחד משני הכירופרקטים בדרום אפריקה שהוא מורשה, הוכשר ומוכשר בשימוש בטכניקת גרסטון.

בשיטות הטיפול השונות של ד"ר סרי, היתה לי הקלה כמעט מיידית בכאב ויותר ניידות.
מצבי לטווח הארוך השתפר בהדרגה. במשך הזמן כמטופל של ד"ר סרי מצאתי אותו מקצועי מאוד וכירופרקט מצוין שמיומן מאוד בתחום עבודתו.

roy01.jpg
מי הוא ד"ר רועי סרי?

ד"ר רועי סרי הינו כירופרקטור שנולד בישראל אך גדל ולמד בדרום אפריקה. הוא קיבל תואר ד"ר בכירופרקטיקה מאוניברסיטת יוהנסבורג בדרום אפריקה בשנת 2005.
יה"ס לכירופרקטיקה באוניברסיטת יוהנסבורג מוכר בעולם ומוסמך על ידי הוועדה האירופאית (ECCE). הוא ניהל ועבד במרפאה כירופרקטית פרטית בדרום אפריקה. בשנת 2012 החליט לעלות ארצה.
 

ד"ר רועי סרי הוא אחד הכירופרקטורים היחידים בישראל בעל תעודת מומחה בכירופרקטיקת ספורט. תעודת כירופרקטיקת ספורט בינלאומית (ICCSP) ניתנת על ידי הפדרציה לכירופרקטיקת ספורט הבינלאומית (FICS) ומעמידה אותו במעלה הראשונה באבחון ובטיפול בפציעות ספורט ושיקום.
 

ד"ר רועי סרי הרצה בעבר באוניברסיטת יוהנסבורג בתחום הביומכניקה והקינסיולוגיה. היום הוא מרצה ומדריך בישראל ובאירופה בתחום השיקום עבור חברת רוקטייפ.
 

ד"ר רועי סרי הינו חבר באגודה הישראלית לכירופרקטיקה.